Duben, na okruhu budem

Okruhová sezóna se nám s příchodem jara naplno rozjela a během dubna rozhodně polevovat nebudeme. Naopak, chystáme se hned na dva největší okruhy v ČR, do Brna a do Mostu.

Během března jsme měli možnost otestovat novinku pro letošní sezónu, BMW 130i Cup a hned poté prošla i ostrým nasazením při 6h závodě v Mostě. Na konci nás potkali obtíže s brzdami, takže jsme nakonec nekroužili celých 6 hodin, ale čekali jsme, že nás při prvním závodě může ještě něco potrápit. Zimní příprava „Zebry“ se evidentně vyplatila. Absolvovala jak test, tak 3h závod, bez jakýchkoliv problémů.

Na oba dubnové trackdaye jsme připraveni v plné síle, jak s „Jedničkou“, tak i se „Zebrou“, které vám budou k dispozici na zapůjčení nebo třeba i na taxi jízdy.

Do Brna zavítáme, díky spolupráci s KSA, 18. dubna. Během celého dne vám budou k dispozici naši instruktoři, kteří vám poradí se správnou stopou, technikou jízdy, zkrátka s čímkoliv, kde máte rezervy a během jednoho „sezení“ vás zaručeně dokážou posunout zase o nějaký kousek dál. Kromě instruktora si můžete zapůjčit i jeden z našich vozů a užít si brněnský okruh v opravdovém závodním náčiní. A pokud si prostě chcete jen zajezdit, aniž by vám do toho kdokoliv kecal, tak jste samozřejmě také vítáni ;-)

Registraci a další informace najdete v naší nabídce trackdays v ČR.

24. dubna nás pak čeká celodenní trackday na Autodromu Most. Takže pokud se vám zdá brněnský Masarykův okruh moc velký a rychlý, tak Autodrom Most je ideální volbou. Stejně jako v Brně vám budou k dispozici naši instruktoři a také závodní vozy k zapůjčení.

Mezitím se ještě chystáme opět na Nordschleife, pokud byste měli zájem s námi vyrazit do legendárního zeleného pekla, tak snad ještě jedno, dvě místa budou k dispozici. A jestli jste na severní smyčce ještě nebyli, tak vězte, že tohle je nejlepší způsob jak začít. Kromě teoretického seznámení se s okruhem a základními pravidly jízdy na Nordschleife, budete mít k dispozici zkušené intruktory, kteří vás provedou okruhem i při samotné jízdě, a ze zeleného pekla se najednou stane ta správná návyková zábava. A jako třešnička na dortě bude taxi jízda s Martinem Semerádem v naší Zebře (M3 E46).

Po skončení jízd na Nordschleife máte navíc možnost vyrazit s námi na legendární okruh Spa-Francorchamp. Je to jen 120 km od Nordschleife, tak by byla škoda této příležitosti nevyužít. Celý výlet je prakticky all-inclusice (ubytování s polopenzí, teorie + koučink, kredit na 8 kol). Všechny detaily najdete na stránce Nordschleife Experience.

A kdo by měl spíše závodní ambice, tak 27. dubna startuje letošní ročník Amater Cupu svým prvním závodem v Sosnové. Pokud uvažujete o tom, že byste si rádi nějaké závody zkusili, tak tohle je ideální příležitost. Můžete začít třeba s naší „cupovou“ Fiestou, která je ideálním náčiním pro začínající závodníky. Kompletní nabídku najdete v sekci Racing Division.

Duben je tedy opravdu nabitý, ale ani v květnu nebudeme polevovat. Věnovat se budeme kurzům sportovní jízdy v Sosnové, zájemci o driftování si přijdou na své při kurzu v Hradci Králové a pokračuje sezóna trackdays - čeká nás další trackday v Mostě, ale vyrazíme také na Slovakiaring.

Sezóna se tedy s přicházejícím jarem rozjela opravdu naplno a je z čeho vybírat. Tak brzy někde na viděnou.

Newsletter

Odebírejte novinky a termíny kurzů Driving Academy